Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Michael Mr. Michael
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Golden Eagle Outdoor Furniture Co., LTD.

CONTACT US

Trade begins with communication.

Топла производи
Product Center
 • Нов дизајн градина троседот со HPL табела
  Нов дизајн градина троседот со HPL табела
 • 4 парчиња алуминиум со HPL врвен градинарски тросед
  4 парчиња алуминиум со HPL врвен градинарски тросед
 • Пакет за современ двоен мебел за поставување отворено
  Пакет за современ двоен мебел за поставување отворено
 • Алуминиум тросед за мебел од отворено Обичен живот софа S0277
  Алуминиум тросед за мебел од отворено Обичен живот софа S0277
 • Одмор и популарен сет за софи за алуминиумски базен
  Одмор и популарен сет за софи за алуминиумски базен
 • 4 парчиња изложени алуминиумски градинарски тросед
  4 парчиња изложени алуминиумски градинарски тросед
 • Рекреација 5 парчиња занает во сон надворешен тросед трн
  Рекреација 5 парчиња занает во сон надворешен тросед трн
 • Отворен двор мебел 7 парчиња маса и столчиња
  Отворен двор мебел 7 парчиња маса и столчиња
 • Патио Длабоко седење софа на отворено
  Патио Длабоко седење софа на отворено
 • 3 парчиња нов дизајн јаже тркалезна столица
  3 парчиња нов дизајн јаже тркалезна столица

ABOUT US

Добредојдовте на нашата веб-страница. Размислен дизајн, најдобрите материјали и одлична рачно мавтање, Златен орел Отворен мебел копродукции, Ltd е специјализирана за дизајнирање и производство на одличен ратан / плетен и алуминиум за слободно време градинарски мебел кој е основан во 2008 година, лоциран во градот Донггуан, провинција Гуангдонг. Dongguan GE фабриката зафаќа површина од 17000м2 и поседува продуктивна опрема и техника. Од 2018 година, мебелот за слободно време за слободно време, Хенан Златен орел се воспоставува и се наоѓа во градот Пинју, провинција Хенан. Хенан ГЕ фабрика зафаќа голема површина од 72000м2. Златниот орел има околу 250-300 контејнери капацитет на месец во текот на новата фабрика во провинцијата Хан Нан. Хенан Златен орел со повеќе од 200 работници, имаме 150 професионални работници во одделот за производство, вклучувајќи алуминиумски хардвер, кашлица со прав во прав, ткаејќи нос и капчиња од перница. Дека можеме да се погрижиме 45days време на испорака. Квалитетот е нашата прва грижа. Ние се залагаме за „квалитетот е спас на компанијата“ и го правиме тоа вкоренети во умот на секој вработен. Златниот орел има независен КК тим со повеќе од 10 лица кои припаѓаат на квалитетен оддел. Од секој преглед на суровина до секоја инспекција на полу-готов производ и инспекција на финалниот производ, ние имаме професионално квалификувани квалификации за да бидеме одговорни за секој детален квалитет. Така, Златниот орел може да го гарантира секој производ со '' Добар материјал, дизајн и квалитет ''. За јачина и долговечност на мебелот, користиме барем 1,2 мм или 2,0 мм дебели рамки за комерцијален квалитет. Нашиот алуминиум се сече, се наведнува и се обликува во убави форми. И нашите алуминиумски рамки се 100% целосно заварени заедно, не зашиени со заварување. По целосно заварување, потребен ни е мебел целосно во секој агол и детали. И тогаш КК ќе го провери квалитетот, ќе направиме мебел обложен во прав со тигар марка или AkzoNobel позната во прав обложена со прав за да го направиме нашиот мебел да одолее на 'рѓата и корозијата. Златниот орел го ткае мебелот со ратан од винтех или виро квалитетен ратан, Секое парче мебел на отворено е исклучително ткаено со рака. По ткаењето, имаме двојно КК проверка на деталите за квалитетот. Потоа го започнуваме составувањето на мебелот и пакетот за испорака. Златен орел со нашата сопствена екипа за дизајн, секоја година Златниот орел има многу сопствен мебел за дизајн на патент. Главно мебелот е мебел од ратан, мебел од алуминиум, четка за рака и нов мебел за пренос на топлина, иверица, мебел за ткаенини од прашка и сл. Нашиот луксузен мебел на отворено е инспириран од традиционалните стилови на ткаење и современиот дизајн. Ние можеме да направиме ОЕМ, ОДМ со сите ваши барања за детали, Златниот орел ќе биде вашиот најдобар избор за производител на мебел на отворено. Топло добредојде на вашата посета и прашања!
 • 24
  24 H Online Service No Time Difference.
 • 2011
  It is a Chinese brand established in 2011.
 • 100
  Our Factory Have More Than 100 Employees.
 • 10000
  More Than 10000 Square Meters Technical R&D Building.
Список со поврзани производи