Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Michael Mr. Michael
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Golden Eagle Outdoor Furniture Co., LTD.

HomeПроизводиЧаир на плажаЕдинствен плажа столПопуларен стол за слободни рекреации на Ратан
 • Популарен стол за слободни рекреации на Ратан
 • Популарен стол за слободни рекреации на Ратан
 • Популарен стол за слободни рекреации на Ратан
 • Популарен стол за слободни рекреации на Ратан

Популарен стол за слободни рекреации на Ратан

  Начин на плаќање: L/C,T/T,D/P,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 28 Set/Sets
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: L0027

Material: Rattan / Wicker

Style: European

Usage: Outdoor, Patio\Garden\Cottage\Courtyard\Beach

Folded: Folded

Customized: Non-Customized

Condition: New

Application: Patio\garden\outdoor

Cushion: 8 Cm

Warranty: 2-3 Years

Feature: Water Proof

Color: Optional

Rattan Material: UV-resistant PE Rattan

Frame Thickness: 1.2-2.0mm Aluminum

Size: 200*80*90

Frame Warranty: 3-5 Years

Additional Info

Пакување: Флексибилен пакет, картонски пакет

Продуктивност: 60*40HQ /each month

Бренд: GE

Транспорт: Ocean

Место на потекло: Кина

Способност за снабдување: 2000Sets per month

Сертификат: SGS EN581-1/2

HS код: 940300

Порт: Shenzhen

Опис на производот

Популарно R Attan L забава B секоја C коса / L ounger / S без вкочанетост

Релаксацијата во базенот никогаш не била поубава отколку што е со столчето за дневно патио. Овој ергономски дизајн на дневна го гушка и дистрибуира притисок низ целото тело. Уживајте во современ пресврт на традиционалното седење на отворено со салонот Мануела Чајс. Овој салон е заоблен за да одговара на формата на телото за максимална удобност и релаксација и се прилагодува на вашите привлечни параметри.

Нашата фабрика е професионален производител и специјализира во мебел за надворешен софа / ЈП Ратан Јадење / Бистри Чаир и Табела / Чаир за плажа / Плетен дневен кревет / Бар-табела и столче / Мебел за алуминиумска градина / Мебел за иверица од иверица / Платформа Мебел за мебел / Персионерски двор / Патио Кутија за чување на чадори / градина / Саксија за цвеќиња од ратан / Навлаки за отворено што можат да ги задоволат вашите потреби за извори.

Искрено со нетрпение очекуваме да градиме долги и постојани деловни односи со клиентите дома и во странство. Кажете ни што ви треба. Makeе го направиме тоа да се случи.

L0027

Број на модел : L0027

Материјал : Алуминиумска цевка обложена со прав, плетена смола од ратан

Плетена плетена боја на ратан: Факултативно (јаглен, темно кафеава, чоколада, крем. Беж)

Поврзани производи
PE Rattan Sun Lounger

Rattan Garden Sun Lounger

Процедура за професионално производство

Popular Sun Lounger Furniture

Sun Lounger Furniture

Wicker Sun Lounger FurniturePE Rattan Sun Lounger Furniture

Нашите услуги

Боја на ратан и перница:

Различна боја за вашиот избор

Garden Sun Lounger Furniture

Карактеристики на производи:

1. Зелен производ, отпорен на УВ, водоотпорен и безбоен.

2. Одлична техника за Handweaving со моден дизајн.

3. Совршено за секојдневно јадење и забава во затворено или надвор

4. Висок квалитет со конкурентна цена и навремена достава

5. Лесно чистење, калено стакло отпорно на суровото време

Нашиот опсег на мебел на отворено вклучува:

1, серија на столчиња: Патио стол, стол на плажа, преклопен стол, стол за столица, плетен стол, ратан стол, дрвена столица, столчиња за кафе, стол за кафе, столче за слободно време, градинарски стол, фотелја, стол за лепење итн.,

2. Серија на табели: Дрвена маса, трска со трска, трпезариска маса, плетена маса, градинарска маса, внатрешен двор, трпезариска маса, пикник маса, чајна маса, BBQ маса итн.

3, Серија на софа: Отворен тросед, затворен тросед, ратан тросед, плетен тросед, сложено троседот, комбинација троседот, единечен тросед, loveубовно седиште, аголен тросед, тросед за слободно време, софа кревет, тркалезен тросед и др.

4, Други: Кауч, крошна, белведер, замав, хамак, потпирач за подножје, клупа, шеф, креатор, чадор за сонце, градинарски мебел во комплети, мебел од трска и др.

Совети за мебел за PE ратан користејќи:

1. Користете ја правосмукалката за да отстраните прашина.

2. Измијте со благ сапун и вода, а потоа исушете.

3. Четкајте ја со најлон четка за да отстраните сува храна или кал итн.

4. Може да се користи потенка боја за отстранување на поцврсти дамки.

За поголеми излевање на течности, отстранете ги сите тапацир, црево за мебел и ставете надвор или во просторијата за сушење да се исуши. Забележете дека е важно мебелот да се исуши и да не остане влажен или влажен за кое било време.

Услуга по продажбата

Ние прифаќаме водечка филозофија за да обезбедиме пријателско, едукативно и сигурно искуство за секој што купува мебел на отворено.

Квалитетот е наш главен приоритет, ние ја разбираме апсолутната потреба да му обезбедиме на вашиот дом безбедно опкружување и го гарантираме целиот мебел што го продаваме.

Нашиот пристап кон цените е да ви понудиме најниски цени што веројатно можеме и да обезбедиме извонредна вредност.

Ние нудиме познавања и искусен персонал и едноставна веб-страница за да ве инспирира и да го олесниме домот вашиот дом - од избор до испорака.

Ние се стремиме да градиме долгорочни односи засновани врз доверба и доверба. Ние стоиме зад квалитетот на нашите производи и ќе ги направиме работите во право ако не сте целосно задоволни.

Изберете најевтина компанија за испорака и следете ја нарачката до приемот "

Информации за компанијата

За нас:

1. Нашата фабрика е поголема од 14000 квадратни метри.

2. Нашиот изложбен салон е околу 400 метри квадратни.

3. Имаме професионален тим за продажба и повеќе од 200 работници.

4. Капацитетот на нашата фабрика е 60 контејнери / месец.

5. Посетувавме на саемот за мебел CIFF и саемот за кантони.

Outdoor Sun Lounger Furniture

Да пронајдете моќен и стабилен снабдувач повеќе не е вознемирувачко нешто штом ќе изградите постојан деловен однос со нас.

Кажете ни што ви треба. Makeе го направиме тоа да се случи

Категории на производи : Чаир на плажа > Единствен плажа стол

Е-пошта на овој добавувач
 • MichaelMr. Michael
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи